E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Anasayfa

Osmanlı Arşivleri ve Osmanlı Tarihçiliği ” konferansı gerçekleştirildi.

Fakültemiz Tarih Bölümü tarafından düzenlenen “Tarih Bölümü Konferansları” serisinin ikincisi “Osmanlı Arşivleri ve Osmanlı Tarihçiliği ve ” konferansı ile başladı.

Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz KURT “Osmanlı Arşivleri ve Osmanlı Tarihçiliği” konulu konuşmasında Osmanlı Arşivlerinin dünya arşivleri nezdinde önemi üzerinde durarak bu arşivin sadece kendi tarihimiz için değil birçok devletin tarihi araştırmalarında ne kadar  önemli bir yeri olduğundan bahsetti. Türkiye’nin hem tarihi hem de güncel hafızası konumundaki Osmanlı Arşivinde hala tasnif edilmeyen binlerce belgenin olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Yılmaz KURT, konferansa katılan öğrencilerden bir kısmına da imzalı kitabını hediye etti.  

Konferans sonunda Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin katkılarından dolayı Prof. Dr. Yılmsaz KURT'a teşekkür etti.

Tarih bölümü tarafından düzenlenen konferans serisi 25 Nisan’da Prof. Dr. Tufan GÜNDÜZ “Şah İsmail”, 11 Mayıs’ta  Prof. Dr. Abdullah GÜNDOĞDU “Türk Tarihçiliğinde Cengiz Sorunu” konferansları ile devam edecektir.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı