E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Anasayfa

Kalite

21. 09. 2018 tarihinde Fakültemiz konferans salonunda Dekan yardımcımız Prof. Dr. Tuğba ÖZBUCAK tarafından Kalite Güvence Sistemi ve Kurumsal Dış Değerlendirme süreci hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.  ODÜ kalite güvence sisteminin amacı ve hedeflerinin anlatıldığı toplantıda üniversitemizin iç ve dış değerlendirme süreci hakkında bilgi verildi.

Fakültemizin Birim kalite komisyonu üyeleri tarafından aktif olarak öğrencisi bulunan bölümlerimizde okumakta olan 1. ve 2. öğrenim öğrencilerimiz Kalite Güvence Sistemi ve Dış Değerlendirme süreci hakkında bilgilendirilmiştir.

2018-2019 eğitim-öğretim yılı  akademik kurul toplantısı 25.09.2018 tarihinde saat 14.00'de Fakültemiz Seminer Salonunda gerçekleştirilmiştir. Fakültemiz akademik personelinin yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda Dekanımız Prof. Dr. Öznur ERGEN AKÇİN tarafından yapılan genel değerlendirme sonrasında Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Tuğba BAYRAK ÖZBUCAK tarafından Kalite Güvence Sistemi ve Dış Değerlendirme süreci hakkında bilgilendirme sunumu yapılmıştır. Toplantı dilek ve temenniler ile sona ermiştir.

 

 

3. 10. 2018 tarihinde 2018-2019 eğitim öğretim döneminde fakültemize yeni kayıt yaptıran öğrencilere yönelik bir oryantasyon programı düzenlenmiştir. Fakültemiz araştırma görevlilerinden Dr. Ceren BÖRÇEK KASURKA tarafından gerçekleştirilen sunumda öğrencilerin karşılaşabilecekleri sorunlar ve çözüm yolları hakkında bilgilendirmede bulunulmuştur. Dekanımız Prof. Dr. Öznur ERGEN AKÇİN’in öğrencilere hitaben yaptığı konuşmanın ardından Dekan yardımcımız Prof. Dr. Tuğba BAYRAK ÖZBUCAK tarafından da Kalite Güvence Sistemi ve Dış Değerlendirme süreci hakkında bilgilendirme sunumu yapılmıştır. Ayrıca Uzaktan Eğitim Merkezi biriminden Sezer AYDIN tarafından UZEM hakkında detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı toplantı dilek ve temennilerle sona ermiştir.

 

Fakültemizde FEDEK bilgilendirme  toplantısı gerçekleştirildi.

Fakültemizde fen edebiyat fakülteleri öğrenim programlarını değerlendirme ve akreditasyon süreci ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Gerçekleştirilen toplantıda Avrasya Üniversitesi Rektörü ve FEDEK (Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kenan İnan akreditasyon süreci hakkında bilgiler verdi.

Fakültemiz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, Fakültemiz öğretim elemanları ve idari personeller katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, “Akreditasyon üniversitelerin verdikleri eğitimi göstermek için ulusal ve uluslararası bağımsız kuruluşlardan aldığı bir kalite belgesidir. Akreditasyon kalite güvencesi sağlaması ve bu kalitenin de sürdürülebilirliği açısından oldukça önemlidir. Fen Edebiyat Fakülteleri ile Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri 2009 yılında kurulan FEDEK adını verdiğimiz bir kuruluş tarafından akredite edilmektedir. YÖK, akreditasyona çok önem vermektedir, hatta iki sene önce ÖSYM kılavuzlarında kaç tane öğretim elemanının olduğu yazılırken geçen seneden itibaren de akredite olan üniversite ve bölümler de belirtilmektedir. Akreditasyon öğrencilere yüksek lisans ve iş bulma aşamalarında, yurt dışındaki çalışmalarında ve öğrenci değişim programlarında avantaj sağlamaktadır. Ülkemizde 25 üniversiteye bağlı fen edebiyat fakültelerinin toplamda 99 bölümü akredite olmuş durumdadır. Biz de Ordu Üniversitesi olarak Rektörümüz Prof. Dr. Tarık Yarılgaç önderliğinde akreditasyon ile ilgili ön çalışmalarımızı yaptık.” dedi.

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı